Adalı Apart » Sarımsaklı

Sarımsaklı ve Adalı Apart

Ayvalık’ın, dünyaya ismini duyurmuş plaj cenneti Sarımsaklı, eni 100 metreyi, boyu 10 kilometreyi bulan kumsallarıyla aldığı ödülleri sonuna kadar hak eden bir turizm merkezi. Bu yüzden kışların oldukça sakin geçtiği beldede, yazları yoğun bir nüfus artışı yaşanıyor. 

Ayvalık’ın merkezinden 8 km güneye inilerek kolayca ulaşılabilen Sarımsaklı’da, şehir içi ulaşım seçenekleri gece geç saatlere kadar mevcut. Sarımsaklı otogarı ise sahile yürüme mesafesinde. 

Tümü halk plajı olan kumsalı; kafeler, yazlıklar ve Sarımsaklı otelleri çevreliyor. Dilediğiniz yemeği hazırlamanıza imkan veren donanımlı mutfakları ve denize yürüme mesafesindeki konumuyla avantaj sağlayan Adalı Apart, aynı zamanda uygun fiyat seçeneklerine sahip. 

Kumsalları kadar eğlence merkezleriyle de cezbeden Sarımsaklı'da gündüzleri denizin, kumun ve güneşin tadını çıkarırken akşamları çevredeki kafe, bar ve gece kulüplerinde eğlenebilmek mümkün. Ayrıca sahildeki dükkanlarda Sarımsaklı'ya özgü takı, aksesuar ve hediyelik eşya çeşitleri bulunuyor. 

Sarımsaklı, Ayvalık’ın sınırları içinde yer aldığından dilerseniz Cunda Adası’nı ve Şeytan Sofrası’nı da ziyaret edebilirsiniz. Böylece Cunda Adası’nda, Rum evleri ve taş sokaklar arasında tarihi bir yolculuğa çıkabilir, Şeytan Sofrası’nda büyüleyici bir gün batımı manzarasına tanık olabilirsiniz.